Průvodce světem kamer 3. část – Jak z nich dostat co nejvíc?

Bez kamerových systémů bychom se mnohdy vůbec nehnuli z místa. Bez nich jsme nejen v průmyslových areálech odkázáni na výpovědi a svědectví pracovníků ostrah, nájemců nebo náhodných osob. Jsme si vědomi rizik existence “velkého bratra”, ale současná situace v praxi vyžaduje mít k dispozici kvalitnější datovou základnu.  

Samozřejmou součástí technických a softwarových prostředků musí být zpracovaná pravidla. Vyhovění legislativě v podobě Směrnice pro kamerové systémy pak znamená, že si ve firemních procesech uděláte sami pořádek.  

Data z kamer firmám slouží nejen pro sledování a pořizování kamerových záznamů pro potřeby základní fyzické bezpečnosti. Tato data jsou využitelná pro potřeby logistiky, ale i výroby. Za jejich pomoci můžeme sledovat a vyhodnocovat toky informací ve smyslu množství, časů i kvality. Kvalitou zde rozumíme  např. pohled neporušenosti nákladů nebo obalů, i samotnou kvalitu v procesu výroby, vidí-li na ni kamery.  

Budoucností a jednoznačným trendem jsou tak automatizované systémy, které tvoří softwarovou nadstavbu nad dnes již běžnými kamerovými systémy.  

Autorem článku je Jirka, jednatel

Co by vás ještě mohlo zajímat

Jak na Whistleblowing – My jsme připraveni! A co vy?

Aktuálně jsme dokončili zadání jedné průmyslové výrobní a logistické firmy k prověření podnětu skupiny zaměstnanců upozorňujících na možné manipulace při výběrových řízeních organizovaných interním týmem projektového manažera.   Našemu týmu se podařilo podrobně...

číst více

Co o vás všechno řekne vaše digitální stopa

Internet je neodmyslitelnou součástí našeho každodenního života. Používáme ho k práci, zábavě, vzdělávání, komunikaci a mnoha dalším účelům. Ale víme, jaký vliv má internet na naše soukromí a bezpečnost? Víme, co je to digitální stopa, jak ji chránit a co bychom o ni...

číst více