Když kupujete nemovitost, rozhodně není jedno od koho

Část naší energie v oblasti bezpečnosti informací věnujeme požadavkům na dodatečné prověření majitelů prodávaných nemovitostí. Naneštěstí většinou již po zápisu našich klientů do katastru jako nových vlastníků.

Důvody, kdy se nová nemovitost oproti očekávání stává zdrojem stresu a nečekaných rizik bývají obdobné. Častým důvodem bývá, jak asi každého napadne, zařazení majetku do insolvenčních podstat a s tím spojená nejasná budoucnost. Další častou situací ovšem bývají prodávající z okruhu „kriminálně závadových osob“. V praxi to znamená nečekané návštěvy spektra divných lidí. Setkali jsme se s dealery drog, prodejci kradených autodílů, dodavateli personálu do nočních podniků, pěstiteli marihuany, tzv. bílými koňmi, nebo např. majiteli „letadlových“ investičních fondů.

A rizika spojená s typově podobnými prodávajícími? Pokřikování živlů v blízkosti, kamínky do oken, domovní prohlídky, prohlídky nebytových prostor, předvolání k podání vysvětlení, návštěvy policejních hlídek hledajících osoby v pátrání apod. 

Nemovitosti se více než často nakupují pod vlivem emocí a snů.

Ale zjistit si hlubší informace a kontext určitě stojí za to.

O nás

Jsme týmem expertů v oblasti bezpečnosti a ochrany. Naší prací je chránit naše klienty před různými formami kybernetických a jiných útoků, zabývat se identifikací rizik a tvorbou bezpečnostních opatření, která zajistí bezpečné prostředí a minimalizují možné škody.

Naše práce spočívá v monitorování různých bezpečnostních hrozeb a vytváření preventivních opatření, která minimalizují rizika škod a přispívají k celkovému zlepšení prostředí ve společnosti.

+420 737 353 737

info@premiumsystems.cz

Co by vás ještě mohlo zajímat

Jak se nespálit při výběru zaměstnanců

Jak u vás probíhá výběr zaměstnanců? Dokážete v průběhu hodinového rozhovoru získat úplný obraz o kandidátovi? Troufáme si říct, že určitě odhalíte hodně věcí, ale zjistit pravou podstatu toho, jestli je uchazeč „ideální“, často vyžaduje daleko hlubší pohled než...

číst více

Co je Disaster Recovery Plan a jak jej psát?

Disaster Recovery Plan (DRP), neboli Plán obnovy po havárii je strategický dokument popisující cestu k co nejrychlejšímu obnovení práce po neplánovaném incidentu, který narušil běžné fungování společnosti. V tomto článku se dozvíte, jak postupujeme při tvorbě DRP a co...

číst více