Když kupujete nemovitost, rozhodně není jedno od koho

Část naší energie v oblasti bezpečnosti informací věnujeme požadavkům na dodatečné prověření majitelů prodávaných nemovitostí. Naneštěstí většinou již po zápisu našich klientů do katastru jako nových vlastníků.

Důvody, kdy se nová nemovitost oproti očekávání stává zdrojem stresu a nečekaných rizik bývají obdobné. Častým důvodem bývá, jak asi každého napadne, zařazení majetku do insolvenčních podstat a s tím spojená nejasná budoucnost. Další častou situací ovšem bývají prodávající z okruhu „kriminálně závadových osob“. V praxi to znamená nečekané návštěvy spektra divných lidí. Setkali jsme se s dealery drog, prodejci kradených autodílů, dodavateli personálu do nočních podniků, pěstiteli marihuany, tzv. bílými koňmi, nebo např. majiteli „letadlových“ investičních fondů.

A rizika spojená s typově podobnými prodávajícími? Pokřikování živlů v blízkosti, kamínky do oken, domovní prohlídky, prohlídky nebytových prostor, předvolání k podání vysvětlení, návštěvy policejních hlídek hledajících osoby v pátrání apod. 

Nemovitosti se více než často nakupují pod vlivem emocí a snů.

Ale zjistit si hlubší informace a kontext určitě stojí za to.

Co by vás ještě mohlo zajímat

Jak na Whistleblowing – My jsme připraveni! A co vy?

Aktuálně jsme dokončili zadání jedné průmyslové výrobní a logistické firmy k prověření podnětu skupiny zaměstnanců upozorňujících na možné manipulace při výběrových řízeních organizovaných interním týmem projektového manažera.   Našemu týmu se podařilo podrobně...

číst více