Kam se zabezpečovací systémy posunuly

Náš hlavní partner a dodavatel systému elektronického zabezpečení objektů a areálů ve své aktuální kampani tvrdí, že Češi stále nedostatečně chrání svá obydlí před vnějšími útoky.  

Technické možnosti zabezpečovacích a kamerových systémů se již natolik osvědčily, že jejich opodstatnění v ochraně objektů a areálů již nikdo nezpochybňuje. U nám zadaných požadavků je zřejmý trend bezdrátových systémů, kdy montážní a uživatelský komfort převážil technické výhody systémů propojených dráty. V porovnání se situací před 10 lety jsou velkou přidanou hodnotou mobilní aplikace, nabízející online náhledy na zastřežené oblasti, automatická upozornění nebo třeba dálkové nastavování čidel a ovládání připojených komponentů. 

Začínáme již pracovat s instalacemi bezdrátových kamer, u kterých se výdrž baterie pohybuje až kolem půl roku. V jednodušších případech se již dokážeme vyhnout nákupu nahrávacího zařízení, které můžeme nahradit kamerami s nahráváním na integrovanou SD kartu. Díky těmto zjednodušením je možné dům nebo třeba chatu zabezpečit v řádu několika hodin. 

Když už jednou zabezpečovací systém máte, lze na něm jednoduše stavět další rozšíření. Tím mohou být elektronické zámky, chytré zásuvky nebo třeba využití magnetických čidel pro kontrolu otevření trezorů či jiných klíčových míst.

A ceny? U základního, ale kvalitního zabezpečení bytu to může být částka kolem 18 tisíc, vč. DPH. Průměrná cena zabezpečení rodinného domu bez kamer bývá přibližně 35 tis., s kamerami a dalšími technickými doplňky, jako chytré zásuvky, detektory úniku kouře, vody pak kolem 100 tis..   

A pokud někdo elektroniku zásadně odmítá, doporučíme staletími osvědčenou variantu – cvičeného psa.   

Co by vás ještě mohlo zajímat

Jak na Whistleblowing – My jsme připraveni! A co vy?

Aktuálně jsme dokončili zadání jedné průmyslové výrobní a logistické firmy k prověření podnětu skupiny zaměstnanců upozorňujících na možné manipulace při výběrových řízeních organizovaných interním týmem projektového manažera.   Našemu týmu se podařilo podrobně...

číst více