Pokusit se zachránit účet na Instagramu

Máme za sebou další sérii odcizených účtů našich klientů a blízkých lidí na sociálních sítích, nejvíc bylo dětí. 

Útoky aktuálně probíhají podle podobného schématu, doporučujeme tak tento postup:

  • Jakmile zjistíte, že z vašeho účtu odcházejí pozvánky k přátelství a jiné, vámi neodeslané zprávy s odkazem na kliknutí, okamžitě se pokuste změnit heslo na Facebooku nebo Instagramu (postup je u obou těchto provázaných aplikacích stejný). 
  • Útočník postupuje tak, že nejprve se snaží škodlivý kód rozeslat vašim kontaktům, až následně mění heslo a fakticky zcizí váš profil.
  • Facebook sám Vám při změně hesla nabídne, že ohlásí všechna vaše zařízení, tuto možnost vždy vyberte.
  • Základem zabezpečení účtu je dvoufaktorové ověření. Kdo nechce použít své telefonní číslo k nastavení dvoufaktorového ověření, použijte aplikaci s generátorem kódu, kterou Vám Facebook poradí (např. Google Authenticator).
  • Pokud používáte stejné heslo kdekoli jinde na internetu, rovněž jej změňte
  • Nakonec oznamte všem “přátelům”, že od vás odešla “infikovaná” zpráva a aby na takový odkaz neklikali.

O nás

Jsme týmem expertů v oblasti bezpečnosti a ochrany. Naší prací je chránit naše klienty před různými formami kybernetických a jiných útoků, zabývat se identifikací rizik a tvorbou bezpečnostních opatření, která zajistí bezpečné prostředí a minimalizují možné škody.

Naše práce spočívá v monitorování různých bezpečnostních hrozeb a vytváření preventivních opatření, která minimalizují rizika škod a přispívají k celkovému zlepšení prostředí ve společnosti.

+420 737 353 737

info@premiumsystems.cz

Co by vás ještě mohlo zajímat

Co je Disaster Recovery Plan a jak jej psát?

Disaster Recovery Plan (DRP), neboli Plán obnovy po havárii je strategický dokument popisující cestu k co nejrychlejšímu obnovení práce po neplánovaném incidentu, který narušil běžné fungování společnosti. V tomto článku se dozvíte, jak postupujeme při tvorbě DRP a co...

číst více