Proč dát věci do pořádku

Letos jsme dostali od jedné známé projekční kanceláře zadání, okamžitě převzít IT po bývalém externím IT správci. Čekali jsme běžnou práci, obvyklou například v situacích konfliktu mezi dodavatelem IT supportu a klientem. 

Jenže jsme se na místě dozvěděli, že majitel IT firmy a architekt IT infrastruktury v jedné osobě, náhle zemřel po běžném sportovním výkonu.

Výchozí situace tak byla poměrně komplikovaná, přístupy a hesla nikde, informace k architektuře jen zběžné a povrchní. 

Ještě smutnější byl ale rozhovor s pozůstalou manželkou, která se postupně dovídala, že původně prosperující IT firma, bez informací o nehmotném majetku firmy a jejím know-how,  teď vlastně nemá žádnou hodnotu. 

Naše doporučení tak zní, podstatná hesla a přístupy má mít vždy u sebe pod kontrolou majitel firmy  nebo jiná odpovědná osoba. Navrhujeme také mít pro obdobné situace vytvořený krizový, neboli disaster plán. 

A v zájmu každého majitele firmy je mít vytvořené hodnoty strukturovaně popsány tak, aby po něm bylo co převzít.      

Co by vás ještě mohlo zajímat

Jak na Whistleblowing – My jsme připraveni! A co vy?

Aktuálně jsme dokončili zadání jedné průmyslové výrobní a logistické firmy k prověření podnětu skupiny zaměstnanců upozorňujících na možné manipulace při výběrových řízeních organizovaných interním týmem projektového manažera.   Našemu týmu se podařilo podrobně...

číst více