Doporučujeme mít notebobok zašifrovaný

Pro ty z vás, pro které je obsah notebooků důležitý, bychom rádi navázali na předchozí doporučení pro firemní klienty k využívání nástroje BitLocker, který je součásti balíčku Windows-Professional. 

Pro uživatele Windows edice Home pak doporučujeme osvědčený nástroj VeraCrypt, který navíc funguje i v ostatních operačních systémech. 

Zjednodušeně si to lze představit tak, že po spuštění notebooku najede černá obrazovka s výzvou k zadání hesla v levém horním rohu. A nikam dál se bez hesla nikdo nedostane. V tomto stavu je notebook zašifrovaný a nepoužitelný. Případný útočník se k datům nedostane ani v případě, že z notebooku vymontuje hard disk tak, jak je to možné, pokud použijete pouze heslo Windows. 

V případě obavy o zapomenutí hesla lze využít nahrání klíče k zašifrovanému disku například na samostatný usb disk a ten si pak uložit na bezpečné místo. To doporučujeme vždy, protože situace, kdy je potřeba se do takového notebooku dostat, občas nastanou. 

VeraCryptem zašifrovaný notebook je pak opravdu nedobytný 🙂 

O nás

Jsme týmem expertů v oblasti bezpečnosti a ochrany. Naší prací je chránit naše klienty před různými formami kybernetických a jiných útoků, zabývat se identifikací rizik a tvorbou bezpečnostních opatření, která zajistí bezpečné prostředí a minimalizují možné škody.

Naše práce spočívá v monitorování různých bezpečnostních hrozeb a vytváření preventivních opatření, která minimalizují rizika škod a přispívají k celkovému zlepšení prostředí ve společnosti.

+420 737 353 737

info@premiumsystems.cz

Co by vás ještě mohlo zajímat

Co je Disaster Recovery Plan a jak jej psát?

Disaster Recovery Plan (DRP), neboli Plán obnovy po havárii je strategický dokument popisující cestu k co nejrychlejšímu obnovení práce po neplánovaném incidentu, který narušil běžné fungování společnosti. V tomto článku se dozvíte, jak postupujeme při tvorbě DRP a co...

číst více