Doporučujeme mít notebobok zašifrovaný

Pro ty z vás, pro které je obsah notebooků důležitý, bychom rádi navázali na předchozí doporučení pro firemní klienty k využívání nástroje BitLocker, který je součásti balíčku Windows-Professional. 

Pro uživatele Windows edice Home pak doporučujeme osvědčený nástroj VeraCrypt, který navíc funguje i v ostatních operačních systémech. 

Zjednodušeně si to lze představit tak, že po spuštění notebooku najede černá obrazovka s výzvou k zadání hesla v levém horním rohu. A nikam dál se bez hesla nikdo nedostane. V tomto stavu je notebook zašifrovaný a nepoužitelný. Případný útočník se k datům nedostane ani v případě, že z notebooku vymontuje hard disk tak, jak je to možné, pokud použijete pouze heslo Windows. 

V případě obavy o zapomenutí hesla lze využít nahrání klíče k zašifrovanému disku například na samostatný usb disk a ten si pak uložit na bezpečné místo. To doporučujeme vždy, protože situace, kdy je potřeba se do takového notebooku dostat, občas nastanou. 

VeraCryptem zašifrovaný notebook je pak opravdu nedobytný 🙂 

Co by vás ještě mohlo zajímat

Rizika továrního nastavení routeru

Používání wifi routeru doma i v práci je už naprosto běžnou součástí života. Napadlo Vás ale jak nebezpečné je, ponechat jej v továrním nastavení? Wifi router přichází z výroby již přednastavený IP adresou, SSID (název sítě) a heslem. Pro mnoho útočníků je snadné tato...

číst více

Zabezpečení bytů a chat

V poslední době si z prostředí dopravních, výrobních a administrativních  areálů odskakujeme k zabezpečování bytů a chat.  A jaké jsou naše poslední poznatky, zkušenosti a varianty zabezpečování těchto soukromých prostor?  Zabezpečovačka, přesněji...

číst více

+420 777 193 577

Pracovní dny 8 – 16 hod.

info@premiumsystems.cz

Odpovíme nejpozději do dalšího dne.

Navštivte nás

Janáčkova 1020/7, Moravská Ostrava,

702 00 Ostrava