Doporučujeme mít notebobok zašifrovaný

Pro ty z vás, pro které je obsah notebooků důležitý, bychom rádi navázali na předchozí doporučení pro firemní klienty k využívání nástroje BitLocker, který je součásti balíčku Windows-Professional. 

Pro uživatele Windows edice Home pak doporučujeme osvědčený nástroj VeraCrypt, který navíc funguje i v ostatních operačních systémech. 

Zjednodušeně si to lze představit tak, že po spuštění notebooku najede černá obrazovka s výzvou k zadání hesla v levém horním rohu. A nikam dál se bez hesla nikdo nedostane. V tomto stavu je notebook zašifrovaný a nepoužitelný. Případný útočník se k datům nedostane ani v případě, že z notebooku vymontuje hard disk tak, jak je to možné, pokud použijete pouze heslo Windows. 

V případě obavy o zapomenutí hesla lze využít nahrání klíče k zašifrovanému disku například na samostatný usb disk a ten si pak uložit na bezpečné místo. To doporučujeme vždy, protože situace, kdy je potřeba se do takového notebooku dostat, občas nastanou. 

VeraCryptem zašifrovaný notebook je pak opravdu nedobytný 🙂 

Co by vás ještě mohlo zajímat

Jak na Whistleblowing – My jsme připraveni! A co vy?

Aktuálně jsme dokončili zadání jedné průmyslové výrobní a logistické firmy k prověření podnětu skupiny zaměstnanců upozorňujících na možné manipulace při výběrových řízeních organizovaných interním týmem projektového manažera.   Našemu týmu se podařilo podrobně...

číst více